You are here
Home > Tifozëritë

Tifozi i veçantë i Kombëtares: Braktisim familjen dhe punën, vetëm për Shqipërinë

Besmir Limani, është një prej tifozëve të veçantë të kombëtares shqiptare. I njohur ndryshe edhe si fytyrëshqiponja, e shohim shpeshherë në stadium kur luajnë kuqezinjtë tanë. Në një intervistë për “Albinfo.ch”, Limani ka rrëfyer pak edhe nga emocionet e përjetimet e tij para ndeshjes së Kombëtares. Kështu, theksi vihet ndjesshëm kur

Vetëm për duartrokitje! TKZ është për Shqipërinë, dërgon libra dhuratë për fëmijët shqiptarë

Gjithmonë duke kujtuar data të rëndësishme dhe duke ndërmarrë aksione të ndryshme në shërbim të Shqipërisë, të cilat janë vetëm e vetëm për t’u duartokitur. Këtë herë TKZ ka dalë sërish jashtë kufirit zyrtar të vendit tonë, por mes shqiptarëve, për të ndihmuar dhe bërë më të lehtë fëmijëve shqiptarë, që

Plisat për “Shqiperia.ch”: Keni dyshime ende për bashkimin? Nuk je patriot, nëse do vetëm oborrin tend

Ashtu siç edhe e lajmëruam në mëngjesin e sotëm, pas rrëfimit të një historie rrënqethëse nga ana e Plisave për ”Shqiperia.ch”, ishte momenti për të treguar intervistën e plotë. Jemi sërish me kryetarin e këtij grupimi tifozësh, Albert Kastrati. E megjithatë emrat e përveçëm kanë pak rëndësi, pasi të gjithë pjestarët

Ekskluzive/ Plisat: Udhëtuam malit në borë me -25°, pamë vdekjen me sy për Kombëtaren

Për të nisur dhe për të rrëfyer një histori të tillë, fillimisht na duhej pak kohë për të mbledhur veten. Si gjithmonë në Shqipërinë tonë të dashur e të vogël, megjithëse për ne është aq shumë e madhe, ndodhin padrejtësi të po së njëjtës përmasa. Puna vjen nga një krahë, zhurma

Top