You are here
Home > Formula 1

Lirim Zendeli kampion i Formula 4: Jam një mjeshtër

Lirim Zendeli, 18 vjeçari është shpallur kampion në Formula 4. Më në fund, kemi një pilot shqiptar edhe tek kampionati i makinave. Lirimi është shpallur zyrtarisht kampion, ku ditën e djeshme ka arritur të fitojë garën e Hockenhemiring në Gjermani, ku mori vendin e parë dhe zyrtarizoi titullin kampion. Piloti prej

Top