You are here
Home > Historia e Lojtareve

Historia e “lojtarit shqiponjë”/ Punonte si kamarier për të mbajtur familjen, refugjat dhe pa babain që i vogël

Kjo është historia e lojtarit “shqiponjë”, futbollistit të Kombëtares që ka gjithmonë të njëjtën mënyrë festimi sa herë që shënon. Dy duart e formuara si shqiponjë, të cilat ende nuk e kanë pasur ende fatin të fluturojnë me fanellën kuqezi, por vetëm në nivel klubi. Llullaku ka shkuar si refugjat në

EKSKLUZIVE/ Historia e Abazajt: Vështrimi i nënës më ndryshoi jetën, në Shqipëri më hodhën në rrugë

Sa herë që bëhej fjalë për rrëmujë në familjen time, gjithmonë shkaktari do të isha unë, Kristali që në shtëpi nuk linte gjë pa thyer. Nostagjike kur i rikthehem, por nuk mund të anashkaloj fëmijërinë mes aq shumë kujtimesh të paharrueshme. Në lagje njihesha si një fëmija më grindavec që gjendej

Top