You are here
Home > Futbolli Shqiptar

Ekipi i shqiptarëve në Maqedoni ka projekt të madh, vjen lojtari që e donin të gjithë nga Franca

Një dhuratë e madhe vjen për Shkëndijën e Tetovës dhe veçanërisht për trajnerin shqiptar, Ernest Gjoka. Klubi po ofron gjithçka është e mundur, madje këtë herë duke dalë edhe përtej limitive, për të përmbushur objektivat me teknikun e mirënjohur. Jo vetëm duke sjellë lojtarë të Kombëtares së Shqipërisë siç ishte edhe

Skandali/ Trajneri shqiptar e mund ekipin rus në fushë, e quajtën Gjilanin si ekip të Serbisë

Një ngjarje vërtet e veçantë erdhi nga miqësorja që ka zhvilluar skuadra e Gjilanit ndaj ekipit rus të Yenisey Krasonyarsk në paraditen e sotme. Këta të fundit e kanë etiketuar kundërshtarin e tyre si një skuadër që përfaqëson Serbinë. Pikërisht në ekipin shqiptar që drejtohet nga Gentian Mezani. Zyrtarët e klubit

Muçi një talent i së ardhmes, i mbyll gojën kritikave dhe bëhet shpëtimtari i Tiranës

Tirana arriti të fitonte me rezultatin 1-2 në transfertën e vështirë të Laçit. Trajneri provizor Egbo vazhdon me rezultatet fantastike te bardheblutë, teksa në 3 takime ka grumbulluar 9 pikë. Ndeshja nisi me vështirësi në Laç për shkak të shiut të rrëmbyeshëm dhe gjendjes së rënduar të fushës. Por me kalimin

Jupi e thotë hapur: Te Kombëtarja duhet trajner shqiptar, nuk jemi Korea që të na japin leksione futbolli

“Kombëtarja do trajner shqiptar”, të paktën njëherë e kemi menduar të gjithë një ide të tillë. Kush tjetër se një trajner shqiptar e njeh realitetin dhe mentalitetin e futbollit shqiptar. Veç Kombëtares edhe skuadrat e kapionatit shqiptar kanë afruar në drejtimin e grupit trajnerë të huaj, madje edhe të panjohur. Në

Top