You are here
Home > Kombëtarja U-16

Kur analizat dhe moralet vlejnë vetëm për të tjerët, Rudi Vata: Roko nuk do të prekë kurrë top me Shqipërinë

Rudi Vata, legjenda e Kombëtares së Shqipërisë, gjithmonë e kemi parë duke bërë analiza dhe leksione sesi mbrohet fanella e kuqezinjëve. Madje pati edhe shumë kritika të drejtpërdrejta me Mërgim Mavrajn, duke kërkuar largimin e tij të menjëhershëm dhe mbylljen e epokës nga Kombëtarja. Kjo për t’i lënë vendin brezit të

Lojtari i Totenhemit lë Kosovën për Shqipërinë, vendos dëshira e tij dhe e familjes

Shqipëria U-16 është duke u përgatitur në “Tropikal”, sa i përket turneut “UEFA Development” që do të zhvillohet në Slloveni. Te kuqezinjtë është grumbulluar edhe lojtari i të rinjëve të Totenhemit, Albert Raqi. Më parë ky futbollist me prejardhje nga Prishtina, ka qënë pjesë e grupmoshave të Kosovës. “Shqipëria.ch” mëson se

Mustedanagiç flet për Shqipërinë: Do jetë në nivele të larta, janë të lidhur me stemën

Xhemal Mustedanagiç është shefi i sektorit të ekipeve kombëtare, ndërsa me marrjen e postit të ri, ka nisur puna në mënyrën të menjëhershme. Shumë udhëtime janë caktuar për trajnerët e moshave, të cilët kanë parë më nga afër lojtarë shqiptarë me potencial të madh, jashtë Shqipërisë. Sigurisht, këtu pa harruar

Top