You are here
Home > Basketboll

Flamuri i Kosovës nuk ekziston për ta! Plisat e largojnë nga tribuna, duan vetëm Shqipërinë (VIDEO)

Një ngjarje që ka shkaktuar polemika në Kosovë, ka ardhur në ndeshjen e basketbollit mes Prishtinës dhe Bashkimit. Takimi u zhvillua në orën 16:00, ndërsa video që është përhapur në rrjetet sociale dhe që po komentohet gjerësisht, është veprimi i tifogrupit të “Plisave”. Këta të fundit njihen si besnikët e përjetshëm

Maqedonia gjen “ferrin” në Kosovë, por shpëton prej tij

Maqedonia ka gjetur “ferrin” në Kosovë, në ndeshjen e basketbollit që u zhvilluar për kualifikimet në “EuroBasket”. Megjithatë, kundërshtarët kanë arritur të dalin prej tij, pasi në fund kanë fituar një ndeshje dramatike me rezultatin final 76-73. Një paraqitje fantastike ishte ajo e tifozëve, që edhe njëherë e kishin tejmbushur arenën

Top