You are here
Home > Basketboll > Çfarë suksesi! Basketbolli në Kosovë është tjetër nivel, Prishtina mund kampionin e Ukrainës

Çfarë suksesi! Basketbolli në Kosovë është tjetër nivel, Prishtina mund kampionin e Ukrainës

Jemi në Kosovë dhe atje basketbolli është në të njëjtin nivel, për të mos thënë edhe më popullor se vetë futbolli. Një sukses fantastik ishte ai i ditës së djeshme, teksa Prishtina ka arritur të mposht Cherkaski Mavpy me rezultatin 92-82.

Ndeshja e fituar kundër kundërshtarit ukrainas ka qenë e vlefshme për “FIBA Europe Cup”, që është më e rëndësishmja në sportin e basketbollit. Një sukses ky i ardhur nga sportistët e Prishtinës, që i dedikohet edhe “Plisave”, që nuk e kanë braktisur asnjëherë ekipin e tyre, për të brohoritur gjithmonë nën ngjyrat kuqezi. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top