You are here
Home > Futboll Bota > Me shqiponjën në gjoks, tifozët shqiptarë të Kosovës udhëtojnë për Superkupën e Europës

Me shqiponjën në gjoks, tifozët shqiptarë të Kosovës udhëtojnë për Superkupën e Europës

Ditën e nesërme do të ketë spektakël në fushën e lojës, pasi luhet Superkupa e Europës. Liverpuli, fituesi i “Champions League” do të luajë përballë Chelseat, që ka fituar “Europa League”.

Ky takim do të luhet në Turqi, atje ku nuk kanë sesi të mungojnë edhe tifozët shqiptarë. Një pjesë e madhe e tyre kanë udhëtuar për të mos e humbur këtë ndeshje të rëndësishme. Por ajo që bie në sy ishte uniforma e një grupimi të shqiptarëve të Kosovës. Me shqiponjën në gjoks dhe mbishkrimin e takimit që do të zhvillohet, kreativiteti ishte në majat më të larta. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top