You are here
Home > Superiore

I pagdhënduri Mazrekaj! Kalçeto dhe futboll amator, këtë herë e përjashton edhe Ferizaji

Nëse Mentor Mazrekaj është duke vuajtur aktualisht, kjo vjen për shkak të natyrës së tij deri diku të pakuptueshme jashtë fushës së blertë. Gjithmonë ky futbollist që shkëlqente në fushën e blertë, do të gjobitej pasi jashtë saj kishte skandale të herë pas hershme. Mazrekaj do të dënohej disa herë nga

STOP DËNIMEVE KOLEKTIVE/ Parrulla ishte e izoluar, nuk përfaqësonte tifozërinë e Partizanit

Në takimin mes Partizanit dhe Skënderbeut, më shumë sesa vetë rezultati i ndeshjes, një banderolë do të merrte gjithë vëmendjen e mediave shqiptare, por sidomos të atyre përtej kufirit. Më saktësisht flitej për një shkrim që i dedikohej vrasjes së një shtetasi grek në Shqipëri, pasi më parë i kishte hapur

Mbahemi “peng” nga të huajt, “sëmundja” e Kombëtares gjendet edhe në Superiore

Kampionati shqiptar thuajse ka mbyllur fazën e parë të zhvillimit të sfidave. Pas tetë javësh kampionat vëmë re se ka një mungesë të theksuar të lojtarëve shqiptar përsa i përket realizimit të golave. Jo vetëm Kombëtarja po vuan për një gjë të tillë, por është edhe “Superliga Shqiptare” që mbahet “peng”,

Televizioni ia ndërpret transmetimin, Halili: Po na bëni formacionin dhe po na ngulni thikën

Klubi i Tiranës ka njoftuar shkarkimin e trajnerit Ze Maria në ditën e sotme, teksa krahas trajnerit brazilian, ishte i pranishëm edhe presidenti i Tiranës, Refik Halili. Ky i fundit ka shpërthyer në deklaratat e tij, duke akuzuar mediat dhe ambientin sportiv, se janë këta të fundit ata që i bëjnë

Askush si ai! Ze Maria jep një shembull për të gjithë shqiptarët: Këtu ka njerëz fantastik

Ish-trajneri i Tiranës, Ze Maria, ka dhënë një shembull të veçantë në Shqipëri. Ai u largua ditën e sotme zyrtarisht nga klubi i Tiranës, teksa ka dalë edhe në një konferencë për shtyp, krahas presidentit të bardhebluve Refik Halili. Ndryshe nga ç’kemi mësuar zakonisht të shohim në Kategorinë Superiore të kampionatit

Leksione nga një 3-vjeçar/ Futbolli një humbje kohe? Atëherë, duhet të ndryshoni mendim

Një moment që tërhoqi vëmendjen në stadiumin e Vlorës, gjatë takimit mes Flamurtarit dhe Skënderbeut, ishte ai i ndodhur gjatë pjesës së dytë. Kamerat kanë fokusuar për një moment, tifozin më të veçantë që gjendej në tribunë. Një fëmijë i vogël, i cili i menduar qëndronte te rrethimi i stadiumit. Pavarësisht

Flamuri i Kosovës nuk ekziston për ta! Plisat e largojnë nga tribuna, duan vetëm Shqipërinë (VIDEO)

Një ngjarje që ka shkaktuar polemika në Kosovë, ka ardhur në ndeshjen e basketbollit mes Prishtinës dhe Bashkimit. Takimi u zhvillua në orën 16:00, ndërsa video që është përhapur në rrjetet sociale dhe që po komentohet gjerësisht, është veprimi i tifogrupit të “Plisave”. Këta të fundit njihen si besnikët e përjetshëm

Top