You are here
Home > Futboll Bota > Tashmë e kryer/ Fidan Aliti largohet nga Shqipëria, do të luajë në Suedi

Tashmë e kryer/ Fidan Aliti largohet nga Shqipëria, do të luajë në Suedi

Një hap i madh dhe marrëveshje e kryer duket për futbollistin e Skënderbeut, Fidan Aliti. Pasi ka bindur me ekipin e Superiores, tashmë mbrojtësi i Kosovës do të luajë në Suedi.

Bëhet fjalë për një nga ekipet që lufton me kryesuesit në kampionatin skandinav, më saktësisht për Hammarby. Rreth 500 mijë euro do të derdhen në arkat e klubit korçar, që duhet të heq dorë nga një prej lojtarëve më të mirë.

Nga ana tjetër një arritje e madhe është kjo për vetë futbollistin, por edhe për përfaqësuesen e Kosovës, që në prapavijë sheh gjithmonë nga ky lojtar. Në orët në vazhdim pritet të vijë edhe zyrtarizimi i një marrëveshje që praktikisht është një histori e përfunduar. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top