You are here
Home > Futbolli Shqiptar > Shqipëria “oshëtin” për derbin, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Shqipëria “oshëtin” për derbin, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Në kryeqytetin e Shqipërisë luhet në ditën e sotme sfida më e rëndësishme e kampionatit, pasi Tirana do të përballet me Partizanin.

Stadiumi është tejmbushur ashtu siç edhe pritej, duke dhuruar një spektakël të vërtetë në tribunat respektive. Tirana do të kërkojë të thyej rekordin negativ të humbjeve në takimet direkte, ndërsa Partizani të ketë vazhdimësinë si i pathyeshëm. Ndërkohë, sapo janë publikuar edhe formacionet zyrtare të ndeshjes.

Formacionet zyrtare

Tirana: Abibi, Hoxhallari, Imami, Turtulli, Kërciku, Karabeci, Maëeje, Hasani, Cobbina,Greca, Ngo

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Atanda, Belica, Idrizaj, Duka, Telushi, Mala, Mensah, Bardhi, Asani

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top