Mustedanagiç tregon “tradhëtarin”: Muka na refuzoi për Greqinë, ndërsa Asllani na ka përdorur

Xhemal Mustedanagiç, është trajneri që drejton Shqipërinë  U-17, gjithashtu edhe drejtori i ekipit Kombëtar, detyrë e marrë kjo vetëm pak kohë më parë. Boshnjaku ditën e sotme ka dhënë një intervistë për “Panorama Sport”, teksa flet për “tradhëtinë” e lojtarit që më parë ishte i grumbulluar tek kuqezinjtë U-17 që

VIDEO/ Talenti i Augsburgut në një nivel tjetër, shihni golin e vetëm të takimit Shqipëri-Kosovë (U-17)

Në ditën e sotme Shqipëria që drejtohet nga  Xhemal Mustedanagiç, ka humbur përballë Kosovës U-17 në një ndeshje miqësore kundrejt tyre me rezultatin 0-1. Një ndeshje kontrolli e luajtur kjo në stadiumin “Loro Boriçi”. Trajnerët respektivë kryen shumë ndryshime në formacion, për të parë më mirë gjëndjen e lojtarëve të tyre. Në

Jo më kot e dashurojnë gjithë shqiptarët, Mustedanagiç publikon listën e duhur të U-17

Një nga trajnerët që gjithmonë ka pasur përkrahjen dhe dashurinë e tifozëve shqiptarë, ndërsa për një kohë të gjatë ka drejtuar të rinjtë e Shqipërisë, është një dhe i vetëm, Xhemal Mustedanagiç. Askush dhe asnjëri nuk ka pasur dyshime në aftësitë e tij, pasi gjithmonë boshnjaku ka treguar lartësinë e duhur,

U17/ Kombëtarja zhvillon nesër miqësoren e parë

Kombëtarja shqiptare e futbollit mosha U-17 e drejtuar nga trajneri Dzemal Mustedanagic nga dita e diel ka filluar grumbullimin në qytetin e Durrësit për dy ndeshjet miqësore, që do të zhvillojmë ndaj përfaqësueses së Bosnje-Hercegovinës U-17. Kuqezinjtë janë grumbulluar nën drejtimin e teknikut Mustedanagic pikërisht në kompleksin “Tropikal” ku do të