You are here
Home > Kombëtarja U-17

Harrojini “tradhëtitë”! Shqipëria thërret tre talentet e Sampdorias, provohen në Milano

Me marrjen e postit si drejtor i ekipeve kombëtare, Mustedanagiç nuk ka ngurruar për të nisur menjëherë nga puna. Udhëtime jo vetëm në Shqipëri, por edhe shumë jashtë saj. Në të gjitha rastet, boshnjaku ka kërkuar talentet e së ardhmes që mund t’i shërbejnë kuqezinjve. Këtë herë drejtuesit e Federatës kanë

Punë e palodhur për Kombëtaren, vite të ndritura duken në distancë për Shqipërinë

Periudha e Kombëtareve është në gjendje pushimi, ndërsa skenën e protagonistëve e kanë klubet. Por tek Shqipëria puna vazhdon si më parë, madje shumë më tepër se nga më parë. Ndryshimet e shumta që kanë ardhur nga FSHF në gjithë bazën e ekipeve kombëtare, kanë dhënë frytet e veta. Goditja më

Mesfushori me origjinë shqiptare shënon për Dortmundin, talenti 16-vjeçar kërkon vëmendje

Në “Youth League”, arena europiane kryesore sa i përket futbollit të të rinjëve, ka arritur të shënojë edhe futbollisti me origjinë shqiptare, Rilind Hetemi. Futbollisti 16-vjeçar ka arritur të shënojë në minutën e 78 të takimit, duke vendosur edhe fatin e ndeshjes. Dortmundi dhe Monako u ndan në një barazim me

Rruga e re që ndjek Kombëtarja jep efektet, tre futbollistët e Interit zgjedhin Shqipërinë

Një ndryshim strukture ka bërë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, duke lëvizur të gjithë trajnerët e moshave të Kombëtares, e duke përjashtuar këtu Alban Bushin. Megjithatë lëvizja që pritej të sillte menjëherë ndikim, ishte lënia e Mustedanagiç si drejtor i ekipeve kombëtare. Për të gjithë tifozët që kanë

Mustedanagiç dhe trajnerët e Shqipërisë i përvishen punës, në Greqi për të marrë talentet tonë

Drejtori teknik i Shqipërisë, Mustedanagiç e ka nisur punën e tij me një objektiv të qartë: “Për të dërguar kuqezinjtë sa më lartë në arenën ndërkombëtare”. E nëse kjo do të përmbushet, atëherë Kombëtarja jonë, duke nisur nga ajo kryesorja e deri tek moshat, ka nevojë për furnizim me talente. Për

Ka udhëtim të veçantë në të gjithë vendin, Shqipëria i kërkon talentet në tokën e saj

Këtë periudhë ndoshta asnjë nuk e ka vëmëndjen tek Kombëtarja, pasi ndeshjet e kuqezinjve për këtë vitin 2018 përfunduan. Ndoshta çdo sportëdashës është zhgënjyer me rezultatet e kuqezinjve gjatë këtij viti, por nuk duhet harruar fakti që Shqipëria në këtë periudhë po kalon një tranzicion. Pikërisht nga kjo gjë, ditën e

E fundit/ Shkarkohen trajnerët te Shqipëria, gjenden zëvendësuesit dhe mbijeton vetëm Alban Bushi

Ashtu siç presidenti i FSHF-së, Armando Duka ka paralajmëruar më herët, janë ndërruar thuajse të gjithë trajnerët e ekipit Kombëtar të Shqipërisë. Sipas asaj që raporton “Top Channel”, Erjon Bogdani është larguar nga Shqipëria U-19, ndërsa vendin e tij e ka marrë Nevil Dede. Nga krahu tjetër është larguar edhe tekniku

Top