You are here
Home > Kombëtarja U-17 (Page 2)

Nuk e preferon “ashensorin e zhurmshëm” në Gjermani, Hajrulla e kërkon ndryshe suksesin

Në pjesën më të madhe të rasteve, jemi mësuar të shkruhet e flitet për futbollistët e afirmuar, ose për ata lojtarë shqiptarë që papritur gjenden mes klubeve të njohura europiane. Shumë varet prej cilësisë dhe aftësisë që dikush zotëron, por ndonjëherë është edhe çështje e mbështetjes së madhe që vjen

E zyrtarizon prestigjozja italiane, Elmando Gjini firmos me ekipin e Bolonjës

Elmando Gjini ka firmosur me ekipin e Bolonjës. Zyrtarizimi ka ardhur nga media prestigjoze italiane, “Tuttomercatoweb”. Futbollisti shqiptar i datëlindjes 2002 i lindur në qytetin e Shkodrës, shihet si premtues për të ardhmen. Drejtuesit e skuadrës së njohur italiane, nuk kanë humbur kohë për të firmosur menjëherë me këtë mesfushor shtatlartë.

Mustedanagiç flet për Shqipërinë: Do jetë në nivele të larta, janë të lidhur me stemën

Xhemal Mustedanagiç është shefi i sektorit të ekipeve kombëtare, ndërsa me marrjen e postit të ri, ka nisur puna në mënyrën të menjëhershme. Shumë udhëtime janë caktuar për trajnerët e moshave, të cilët kanë parë më nga afër lojtarë shqiptarë me potencial të madh, jashtë Shqipërisë. Sigurisht, këtu pa harruar

Top