You are here
Home > Kombëtarja A > Takimi mbyllet me 4 gola mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, 3 i shënojnë vetëm shqiptarët

Takimi mbyllet me 4 gola mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, 3 i shënojnë vetëm shqiptarët

Takimi i zhvilluar mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut U-18 është mbyllur në Librazhd, me ndeshjen e cila nisi në orën 16:00. Në një barazim me gola 2-2, ndërsa 3 gola janë shënuar nga lojtarët shqiptarë.

Fillimisht do të ishte mbrojtësi i Shkëndijës së Tetovës, Murati, që kaloi në avantazh Shqipërinë. Trajneri Nevil Dede provoi shumë lojtarë të tjerë me fillimin e pjesës së dytë, atje ku edhe loja mori një rrjedhë tjetër. Këtë herë ishte momenti që të shënonte Behar Feta, por ky futbollist përfaqëson Maqedoninën e Veriut.

Pas golit të barazimit të ardhur në minutën e 70, vetëm 5 minuta më vonë do të shënonte Henri Sulovari nga pika e bardhë e penalltisë. Maqedonasit do të rikthenin baraspeshën në minutën e 80, falë golit të Maksikov. Ndërkohë në ditën e enjte do të zhvillohet e njëjta ndeshje miqësore në stadiumin “Sopoti”, duke filluar në orën 13:00. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top