You are here
Home > Kombëtarja U-15 (Page 2)

Rruga e re që ndjek Kombëtarja jep efektet, tre futbollistët e Interit zgjedhin Shqipërinë

Një ndryshim strukture ka bërë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, duke lëvizur të gjithë trajnerët e moshave të Kombëtares, e duke përjashtuar këtu Alban Bushin. Megjithatë lëvizja që pritej të sillte menjëherë ndikim, ishte lënia e Mustedanagiç si drejtor i ekipeve kombëtare. Për të gjithë tifozët që kanë

Mustedanagiç dhe trajnerët e Shqipërisë i përvishen punës, në Greqi për të marrë talentet tonë

Drejtori teknik i Shqipërisë, Mustedanagiç e ka nisur punën e tij me një objektiv të qartë: “Për të dërguar kuqezinjtë sa më lartë në arenën ndërkombëtare”. E nëse kjo do të përmbushet, atëherë Kombëtarja jonë, duke nisur nga ajo kryesorja e deri tek moshat, ka nevojë për furnizim me talente. Për

Ka udhëtim të veçantë në të gjithë vendin, Shqipëria i kërkon talentet në tokën e saj

Këtë periudhë ndoshta asnjë nuk e ka vëmëndjen tek Kombëtarja, pasi ndeshjet e kuqezinjve për këtë vitin 2018 përfunduan. Ndoshta çdo sportëdashës është zhgënjyer me rezultatet e kuqezinjve gjatë këtij viti, por nuk duhet harruar fakti që Shqipëria në këtë periudhë po kalon një tranzicion. Pikërisht nga kjo gjë, ditën e

E fundit/ Shkarkohen trajnerët te Shqipëria, gjenden zëvendësuesit dhe mbijeton vetëm Alban Bushi

Ashtu siç presidenti i FSHF-së, Armando Duka ka paralajmëruar më herët, janë ndërruar thuajse të gjithë trajnerët e ekipit Kombëtar të Shqipërisë. Sipas asaj që raporton “Top Channel”, Erjon Bogdani është larguar nga Shqipëria U-19, ndërsa vendin e tij e ka marrë Nevil Dede. Nga krahu tjetër është larguar edhe tekniku

LIVE: Shqipëria U15 kalon në avantazh ndaj Kosovës (FOTO)

Ka shënuar ne 11 metërsh për Shqipërinë U15 Eogen Sula. Në “Elbasan Arena” ka nisur prej orës 16:00 miqësorja mes Shqipërisë dhe Kosovës. Që në start djelmoshat e të dy kapeve kanë shkëmbyer takime vllazërore mes tyre. Në fillim përfaqësuesja e Kosovës U15 ka vendosur dorën në zemër teksa këndohej himni

Top