You are here
Home > Kombëtarja U-19

Kohët kanë ndryshuar, Shqipëria fiton garën ndaj Greqisë për sulmuesin e Olimpiakosit

Erjon Bogdani ka bërë publike gjatë ditës së sotme edhe listën e Shqipërisë U-19, ndërsa nga takimet e fundit ka vend për ndryshime. Më kryesorja është fakti që kuqezinjtë e kanë fituar garën me Greqinë, sa i përket sulmuesit të Olimpiakosit, Bullarit. Për këtë të fundit u përfol se vendi

Me shpejtësinë e Boltit dhe realizimin e Ronaldos, mbreti shqiptar i së dielës ishte… TAHIRAJ

Sa shumë pasqyrim në ditën e djeshme pati për golat e Kaçes, Grezdës dhe Gjimshitit, por kemi harruar pa pasqyruar golin më të bukur të ardhur nga një shqiptar në ditën e djeshme, Francesko Tahiraj. Futbollisti 19-vjeçar luan në Slloveni me Aluminij dhe kjo është arsyeja se përse realizimi i tij

Dy talentet e Bajernit/ Njëri vjen te Shqipëria e Bogdanit, tjetri vazhdon me Gjermaninë

Dy lojtarët me origjinë shqiptare që janë pjesë e skuadrës së të rinjëve të Bayrenit, Meritan Shabani dhe Marvi Çuni kanë marrë ftesën për të qënë pjesë e grupmoshave të Kombëtareve respektive. Kujtojmë që Shabani aktualisht është pjesë e Gjermansië U-20, ndërsa Marvi Çuni është pjesë e kuqezinjve U-19. Të dy

Mund të gjendej në fushë me Interin, talenti i Shqipërisë rikthehet të shohë derbin si…tifoz

Armand Rada shihej si një nga talentet më premtues te grupmoshat e kuqezinjve, ndërsa e ardhmja e tij premtonte jo pak. Ashtu si edhe Rei Manaj, mesfushori shqiptar ishte titullar i padiskutueshëm tek të rinjtë e Interit. Aftësitë e tij dallonin lehtësisht në fushën e lojës, ndërsa edhe me kuqezinjtë e

Ekskluzive/ Lakti: Nuk heq dorë nga Fiorentina, Shqipëria duhet të jetë më “e keqe”

Flasim për një nga futbollistët më premtues të Shqipërisë, që vjen nga grupi i futbollistëve të drejtuar nga ana e Erion Bogdanit. Erald Lakti ishte pjesë e kuqezinjve U-19, në ato tre takime të zhvilluara së fundmi, për kualifikueset e europianit. Lakti është prej vitesh pjesë e të rinjëve të Fiorentinës,

VIDEO/ I mbetet vetëm të hyjë vetë në fushë, Bogdani nuk u beson syve ndaj Sllovakisë

Shqipëria U-19 ka marrë një tjetër humbje në ditën e sotme, këtë herë duke u mundur nga Sllovakia me rezultatin 3-0. Por ajo që ka rënë në sy, ishte e njëjta histori e përsëritur edhe ndaj Ukrainës pak ditë më parë, teksa ndëshkoheshim në minutën e fundit. Kuqezinjtë krijojnë pafundësisht raste

Ukraina na “vodhi” pikët në “Niko Dovana”, shfryn Bogdani: Vetëm një rrëshkitje e një lojtari

Futbolli është një lojë ku jo gjithmonë feston më i miri. Këtë e vuajti Shqipëria U-19 mbi shpinë në takimin e saj të zhvilluar në “Niko Dovana”, atje ku ka humbur me rezultatin 0-1 ndaj Ukrainës. Kuqezinjtë kanë krijuar shumë raste në portën kundërshtare, pa arritur të konkretizojnë në asnjë mundësi,

Bushi dhe Panuçi vuajnë për një futbollist të tillë, Shqipëria fiton në mbrojtje falë Bogdanit

Problemi kryesor i Shqipërisë së parë dhe Shpresave tona, është padyshim mbrojtja. E ka pranuar Panuçi, por edhe Alban Bushi. Këto kohë po prodhohet pak në mbrojtje dhe ky është parë si problemi kryesor i Kombëtares sonë. Megjithatë, situata duket se ka një zgjidhje, për të mendon Bogdani. Nga U-19 vjen

Shqipëria e Bogdanit nuk i beson syve, Ukraina na “vjedh” fitoren në “Niko Dovana” (VIDEO)

Shqipëria U-19 e cila drejtohet nga ana e Erion Bogdanit, ka luajtur një sfidë mjaft delikate në ditën e sotme, teksa u përballë ndaj Ukrainës U-19, në takimin e humbur me rezultatin 0-1. Këtu filloi edhe aventura e kuqezinjve të vegjël me dëshirën e tyre për të arritur europianin, ndërsa

 Kosova U19 kualifikohen në Europian “Skoci2019”, festohet çmendurisht dhe…me shqiponjë

Përfaqësuesja U19 e femrat dardane kanë arritur një sukses historik. Vajzat e drejtuara nga Munishi janë kualifikuar në Evropianin “Skocia 2019”. Në ndeshjen e fundit në kuadër të grupit 9, vajzat shqiptare kanë mposhtur Estoninë, me rezultat  e thellë 5:1 duke e renditur si skuadra e dytë më e mirë

Top