You are here
Home > Superliga në Maqedoni

Maqedonia për turp/ Musliut ia urojnë datëlindjen shqip, derisa kujtohen…maqedonasit!

Një situatë shumë e sikletshme ishte ajo e ardhur në mbrëmjen e kësaj të marte te Maqedonia, teksa mbrojtësi Visar Musliu feston datëlindjen e tij të 24. Sapo torta mbërriti te lojtarët e grumbulluar në tavolinë, ishte momenti që futbollistët të nisnin këngën për të uruar lojtarin në fjalë. Në çfarë

Në nder të Shqipërisë! Ballistët ngrenë zërin në Maqedoni: Po na bëhen padrejtësi!

Ballistët prej kohësh kanë qenë një nga tifogrupet më të zjarrta shqiptare, të cilat kanë mbrojtur interesat e Shqipërisë në territorin e Maqedonisë aktuale. Mirëpo, duke parë shtetin dhe qeveritarët që e udhëheqin atë vend, misioni i tyre kthehet dyfish më i vështirë, pasi ngjyra e kuqe dhe e zezë e

Thirrje për “UÇK” u prishën ditën pakicës maqedonase, Ballistët e kishin thënë: Nuk ka vend për të tjerë

Ashtu siç e kishin paralajmëruar më herët: “Vetëm ne do të sundojmë dhe këtu nuk ka më vend për të tjerë”. Ishte ky refereni i Ballistëve të Tetovës, në prag të grumbullimit të tyre të rradhës, për ndeshjen e Shkëndijës në kampionat, atje ku do të merrnin edhe kryesimin në

U përleshën me “Vojvodët” për Shqipërinë, Ballistët: Derisa të jemi gjallë, nuk ka vend për të tjerë

Një incident ndodhi në mbrëmjen e 2 nëntorit në Tetovë, atje ku grupimi maqedonas “Vojvodët”, janë përleshur me “Ballistët”. Shkaku? “Vojvodët” festonin 30 vjetorin e krijimit të tyre, ndërsa të shoqëruar nga policia, lëshuan një kor ofendues dhe shumë racizëm ndaj shqiptarëve, që po jehonte rrugëve të Tetovës. Por zoti i

Pjesa e mbetur histori! Shkëndija tregon tetorin, e mbyll përpara trimërisë së Micit ndaj Vardarit

Shkëndija e Tetovës, ekipit shqiptar që merr pjesë në kampionatin që zhvillohet në Maqedoni, ka bërë rezymen e muajit tetor, që i ka buzëqeshur aq shumë kuqezinjve tanë. Kampionati nuk nisi në mënyrën më të mirë për ta, ndërsa Vardari po vazhdonte shkëputjen, por jo për shumë kohë. Do të ishte

E plotë/ Festë dhe racizëm ndaj shqiptarëve para policëve tanë, derisa shfaqen…Ballistët!

Tifozët e ekipit të Teteksit, kanë festuar në ditën e djeshme 30-vjetorin e krijimit të tyre rrugëve të Tetovës. Të mbrojtur nga policia që po i shoqëronte gjatë gjithë kohës, ku duhet theksuar se një pjesë e madhe e tyre janë shqiptarë, grupimi i quajtur “Vojvodat”, ka lëshuar një lumë

Ekskluzive/ “Gladiatori” Mici: Tifozi i Vardarit kërkoi të hynte në fushë, e ftova pranë nesh

Një derbi që nuk mund të përfundonte kurrsesi si një ndeshje normale, Vardari-Shkëndija ka gjithmonë gjithçka. E rëndësishme është fakti se edhe këtë herë, ishte ekipi shqiptar i Tetovës që doli fitues nga kjo përballje, duke dërguar kokëulur në shtëpi lojtarët dhe tifozët e Vardarit. Këta të fundit kënduan për 90

VIDEO/ UEFA duhet të kryej detyrën! Thirrjet raciste të Vardarit në Maqedoni tejkaluan limitet

Shkëndija e Tetovës ditën e sotme arriti të fitonte derbin e Maqedonisë, kundër Vardarit, me rezultatin 0-2. Golat për tetovarët i kanë shënuar Emini  dhe Besart Ibrahimi, teksa Shkëndija me këtë fitore ngjitet në vendin e dytë. Ajo çka u vu re në këtë sfidë ishin thirrjet antishqiptare të tifogrupit “Komitëve”,

Top