You are here
Home > Superliga në Maqedoni

Duartrokitje/ Nuk ndodh në Shqipëri, por në Lituani “PO”: Morrëm shqiptarin e Maqedonisë

Një tjetër transferim në këtë merkato janari ishte edhe ai i shqiptarit nga Maqedonia, Mevlan Adili. Mbrojtësi u zyrtarizua ditën e djeshme tek skuadra lituaneze e Zalgirisit, të cilët arritën akordin me ekipin shqiptar të Shkëndijës së Tetovës. Ajo çka u vu re nga ky transferim ishte sjellja e klubit lituanez,

Çfarë leksioni, të gjithë me Ademin: Kush nuk do gjuhën shqipe, të mos thirret në emër

Një leksion i pastër vjen nga Maqedonia, sa i përket mënyrës sesi shqiptarët duhet të sillen për të mbrojtur nderin dhe indetitetin e tyre. Sportisti Stojançe Stoilovi kishte bërë një skandal pak kohë më parë, teksa ishte larguar nga salla e mbushur me personazhe të sportit ku ndaheshin çmime, vetëm

Ekskluzive/ Lena: Sikur të luaja me Shqipërinë! Serbët mos i merrni më e nëse u vlejnë trefish

Nijas Lena, nga treva shqiptare në Maqedoni vjen një tjetër emër që duhet të kujtohet vazhdimisht në futbollin tonë. Në fakt, tifozët e Superiores e njohin më së miri mesfushorin 32-vjeçar që ka luajtur për ekipet më të njohura, duke e nisur me Flamurtarin, Teutën dhe Kukësin. Sigurisht që kjo është

Të dorëzuar pa kushte, në Maqedoni e pranojnë: Viti i shqiptarëve, gjithçka shkon për ta!

Zyrtarisht Shkëndija e Tetovës është ekipi kampion për fazën dimërore. Një sukses që tashmë tek kuqezinjtë është bërë i zakonshëm. Në Maqedoni është vështirë të gjendet kundërshtari për skuadrën shqiptare teksa udhëheq e vetme drejt titullit kampion. Kur flasim për kundërshtar, ata të Shkëndijes janë vërtët imagjinarë pasi ekipi tetovar dominon

Mici i dërgon sinjal Panuçit nga Shkëndija e Tetovës: Unë për Shqipërinë vij edhe në 3 të natës

Gledi Mici është mbrojtësi që i është bashkuar Shkëndijës në këtë sezon të ri, duke ardhur nga Skënderbeu.Teksa ndodhemi në gjysmën e kampionatit, ekipi shqiptar në Maqedoni ka vlerësimet më të larta për futbollistin në fjalë. Ai i ka treguar të gjitha vlerat e tij, duke qenë padyshim një pikë kyçe

Mesfushori i talentuar i Kosovës U-21 gati lëvizjen, do t’i bashkohet kuqezinjve në janar

Mesfushori 22-vjeçar Rron Broja, nga informacionet e fundit mendohet se është pranë transferimit tek Shkëndija e Tetovës. Lojtari me një moshë tepër të re njihet si një nga futbollistët më të talentuar. Aktualisht Broja është pjesë e përfaqësueses së Kosovs U-21, ku me këta të fundit ka lënë një përshtypje tepër

Top