You are here
Home > Kombëtarja (Page 2)

E bujshme/ “Këtu yjet shkëlqejnë”, trajneri në Angli merr në telefon Vedat Muriqin: Unë jam gati trajner!

Vedat Muriqi është gati që të bëj një hap të rëndësishëm në karrierën e tij për të kaluar në “Premier League”. Sulmuesi shqiptar ka pasur interesimin e shumë ekipeve falë performancave të zhvilluara me Fenerbaçen, por një skuadër angleze është më pranë. Mediat turke kanë publikuar edhe bisedën telefonike mes trajnerit

VIDEO/ I pret penalltinë Ibrahimoviç dhe topi futet aksidentalisht, fati nuk ishte me Thomas Strakoshën

Pa kaluar ende mirë kritikat për gabimin ndaj Atalantës, Thomas Strakosha është bërë protagonist në ndeshjen e sotme kundër Milanit. Kuqezinjtë fituan të drejtën e një 11 metërshi në minutën e 32-të të takimit. Pranë topit do të shkonte menjëherë Zllatan Ibrahimoviç për të sfiduar Strakoshën. Portieri shqiptar arrin të kuptojë

Top