You are here
Home > Featured > Ka ende duel/ Ronaldo kërkon të “thyej” Mesin ndaj Valencias

Ka ende duel/ Ronaldo kërkon të “thyej” Mesin ndaj Valencias

Nuk janë më bashkë në La Liga, por përballjet mes tyre ende nuk kanë shteruar. Ronaldo kthehet në Champions, këtë herë me fanellën e Juventus, skuadrës së cilës i rrëmbeu Kupën e Kampioneve. Nga ana tjetër Mesi është dekoruar me shiritin e kapitenit pas largimit të Iniestas. Por dy yjet e futbollit botëror megjithë ndryshimet e kanë ende të hapur në luftë.

Në ndeshjet e mbrëmshme, Barcelona luajti tenisn me PSV-në ndërsa Mesi shënoi një tjetër hat-trick me katalanasit. Në fazën e grupeve argjentinasi ka arritur 63 gola dhe 8 hat-trick. Nga ana tjetër rivali i tij me ka në arritjet personale 60 gola dhe 7 hat-trick. Nëse Ronaldo do të shënonte sot një tregolësh atëherë lufta do ti ishte akoma edhe më e ashpër mes tyre. Gjithçka pritet të ndodhë por fundin do e mësoj pas ndeshjes Valencia – Juventus sot në mbrëmje./Shqipëria.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top