You are here
Home > Featured > De Biazi mund t’i rikthehet stoli, projektohet në Greqi

De Biazi mund t’i rikthehet stoli, projektohet në Greqi

De Biasi është gati për sfidën e rradhës në karrierën e tij. Tekniku iitalian duket se distinacion të rradhës ka shtetin helen e për më tepër në ishullin Qipros. Sipas  alphaneës.live skuadra e APOEL ka gati një listë me emrat e rinjë për stolin drejtues. Drejtori sportiv, Dominik Terti pritet të kthehet në tregun italian për një trajner të ri. Tashmë nga mediat italiane është emëruar emri i Fabio Pecky, por nuk është i vetmi në listën e Teti.

“Ne kemi dhe themi: Valter Zinga, Ciro Ferrara, Delio Rosi dhe Giovanni De Biazi. Sidomos ky i fundit duket si një zgjidhje ideale, me kujtimet ende të freskëta nga eksperienca e tij e shkuar në Shqipëri në finale të Euro të kaluar”- ka dhënë drejtori sportiv.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top