You are here
Home > Kombëtarja U-21

Nuk e preferon “ashensorin e zhurmshëm” në Gjermani, Hajrulla e kërkon ndryshe suksesin

Në pjesën më të madhe të rasteve, jemi mësuar të shkruhet e flitet për futbollistët e afirmuar, ose për ata lojtarë shqiptarë që papritur gjenden mes klubeve të njohura europiane. Shumë varet prej cilësisë dhe aftësisë që dikush zotëron, por ndonjëherë është edhe çështje e mbështetjes së madhe që vjen

I mjafton vetëm një ndeshje me Hanoverin, talenti Mustafa i shënon ekipit të ish-kampionit të botës

Vetëm një ndeshje i ka mjaftuar talentit shqiptar, Valdrin Mustafas, për të gjetur rrugën e rrjetës në Gjermani. Aktualisht pjesë e të rinjëve të Hanoverit, ka arritur të shënojë në fitoren 6-0 ndaj TSV Pattensen, që drejtohet nga ana e ish-kampionit të botës, Pep Mertescaker. Mustafa la Kaiserslauternin në merkaton e

Ekskluzive/ Talenti Mustafa shkon në Bundesligë: Unë e lë Shqipërinë, kur të lë futbollin

Valdrin Mustafa është transferimi më i fundit i futbollistëve shqiptarë, teksa ka lënë K’lautern për të shkuar me Hanoverin. Tashmë si pjesë e Bundesligës, por për sulmuesin e Shpresave ka ende punë. Ai duhet të dëshmojë vlerat e tij në ekipin e dytë të Hanoverit, për të marrë një vend në

Fantastike/ Lë Maqedoninë për Shqipërinë, talenti Daci thirret për luftën e titullit në Turqi

Pak ditë më parë “Shqiperia.ch” së bashku me “Albanian Talents” ka njoftuar në mënyrë ekskluzive se një prej talenteve më të reja që do të debutoj me Shqipërinë, është Erdon Daci. Ky i fundit ka zgjedhur t’i bashkohet kuqezinjve të Alban Bushit, 21-vjeçarëve, që do të luajnë ndeshjen e parë

Top