You are here
Home > Kombëtarja U-21

Shtutgarti ka dhurata për Krishtlindje, shqiptari 17-vjeçar nuk e lë vetëm me debutimin në Bundesligë

Në Gjermani ka shumë lojtarë me origjinë shqiptare, ndonëse janë ose jo pjesë e Kombëtares kuqezi. Fundjavën që kaloi, arriti të debutonte me fanellën e Shtutgardit mesfushori me origjinë shqiptare, Leon Dajaku. Ai është vetëm 17 vjeç dhe bëri debutimin e tij të parë në Bundesligën gjermane. Kjo gjë ndodhi për

Harrojini “tradhëtitë”! Shqipëria thërret tre talentet e Sampdorias, provohen në Milano

Me marrjen e postit si drejtor i ekipeve kombëtare, Mustedanagiç nuk ka ngurruar për të nisur menjëherë nga puna. Udhëtime jo vetëm në Shqipëri, por edhe shumë jashtë saj. Në të gjitha rastet, boshnjaku ka kërkuar talentet e së ardhmes që mund t’i shërbejnë kuqezinjve. Këtë herë drejtuesit e Federatës kanë

Punë e palodhur për Kombëtaren, vite të ndritura duken në distancë për Shqipërinë

Periudha e Kombëtareve është në gjendje pushimi, ndërsa skenën e protagonistëve e kanë klubet. Por tek Shqipëria puna vazhdon si më parë, madje shumë më tepër se nga më parë. Ndryshimet e shumta që kanë ardhur nga FSHF në gjithë bazën e ekipeve kombëtare, kanë dhënë frytet e veta. Goditja më

Trajneri i Kosovës U-21 për “Shqiperia.ch”: Nuk i doja kuqezinjtë në short, vetëm një ndeshje futbolli

Kosova U-21 ndodhet në të njëjtën grup me Shqipërinë, në kualifikueset e Europianit që zhvillohet për të rinjtë. Për herë të parë në rrugë dhe në ndeshje zyrtare, dardanët do të përballen me kuqezinjtë. Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, në një intervistë për “Shqiperia.ch”, ka komentuar edhe përballjen e veçantë. Ai

Shqiptari i vetëm në Serbi, Xhemaili në “Shqiperia.ch”: Fitojmë ne ndaj vëllezërve të Kosovës!

Faton Xhemaili është futbollisti me origjinë shqiptare i vetëm që luan në Serbi. Sa shumë e vështirë është që t’i përkasësh kombësisë tonë dhe të luash në vendin fqinj, por mbrojtësi 20-vjeçar përbën një rast përjashtimi. Alban Bushi e ka thirrur së fundmi te Shqipëria U-21 këtë futbollist, i cili aktivizohet

Në Greqi mendjen te largimi i Bullarit, trajneri Bushi u shton dozën e dhimbjes: Edhe Durmishaj!

Në Greqi i është bërë jehonë ditëve të fundit, largimit përfundimtar dhe shuarjes së shpresës për marrjen e sulmuesit të Olimpiakosit, Emiliano Bullari. Ky i fundit ka lindur në Greqi, por është me rrënjë të pastra shqiptare. Futbollisti në fjalë duket se e ka zgjedhur t’i bashkohet përfundimisht kuqezinjve, pavarësisht dëshirës

Hyri në histori me Olimpiakosin, Greqia vendos alarmin: Shqipëria po e merr Bullarin!

Emiliano Bullari është talenti shqiptar që ka hyrë në histori me Olimpiakosin e Pireut. Pavarësisht se ende nuk është bërë pjesë e ekipit të parë, sulmuesi hyn tek futbollistët me moshën më të re, që ka arritur të fitojë një kontratë profesionale. Vetëm 16 vjeç ishte Bullari, kur nënshkroi për Olimpiakosin.

Mesfushori me origjinë shqiptare shënon për Dortmundin, talenti 16-vjeçar kërkon vëmendje

Në “Youth League”, arena europiane kryesore sa i përket futbollit të të rinjëve, ka arritur të shënojë edhe futbollisti me origjinë shqiptare, Rilind Hetemi. Futbollisti 16-vjeçar ka arritur të shënojë në minutën e 78 të takimit, duke vendosur edhe fatin e ndeshjes. Dortmundi dhe Monako u ndan në një barazim me

Top