You are here
Home > Kombëtarja > Protagonist te “Shpresa-t”/ Mala nuk ja mohon vetes: Stërvitem çdo ditë për Kombëtaren A

Protagonist te “Shpresa-t”/ Mala nuk ja mohon vetes: Stërvitem çdo ditë për Kombëtaren A

Esat Mala është një prej lojtarëve më cilësorë që trajnerit Bushi i ka mbetur në ekip sa ui përket moshës 21 vjeçare te Shpresat. Mesfushori i Partizanit po kalon një formë mjaft të mirë duke pasur besimin dhe vlerësimin e trajnerit Franko Lerda. Në një prononcim për “Super Sport” Mala nuk ja ka mohuar vetes dëshirën më të madhe që ka, të veshë fanellën e Kombëtares A.

“Ëndrra ime është si çdo lojtari të ri në Shqipëri që sheh kampionatet dhe ligat e forta europiane. Do të doja të luaja jashtë, në kompeticionet më të forta, në Europë dhe të marrë pjesë në “Champions League”. Sa i përket Kombëtares A, nuk ka javë që nuk mendojë për të dhe po punojë çdo ditë për të qenë pjesë e fanellës ku ezi”, ka thënë Mala./Shqipëria.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top