Argjentina lë jashtë “Argjentinën”

Boterori i Rusi 2018 ishte një “mace e zezë” për kombëtaren e Argjentinës. Skuadra seleçao doli kokë poshtë nga kompeticioni më i madhë botëror, por si duket drama argjentinase nuk ka përfunduar me kaq. Protagonist është po i njejti, Leo Mesi, shpirti që mban gjallë ende amerikanojugorët. Mediat argjentinase raportojnë se

Një Shkodran për Juventusin

Unai Enery nuk është duke llogaritur në shërbimet e mbrojtësit shqiptar, Shkodran Mustafit. Mediat britanike raportojnë se trajneri spanjoll ka hartuar një listë me lojtarët që do t’i largoj dhe mesin e tyre është edhe Mustafi. Ky i fundit mund të ndryshoj edhe ligën pasi që thuhet se do të transferohet te