You are here
Home > Bundesliga

Rashica, Rashica dhe gjithmonë Rashica! Nuk ka të ndalur, shënon sërish në Bundesligë

Milot Rashica nuk ka të ndalur së shënuari në Bundesligë. Futbollisti shqiptar ka gjetur rrjetën në takimin që po zhvillohet ndaj Leverkusenit, që ndodhet në rezultatin 0-2. Pas një kundërsulmi fantastik të ekipin të Werderit, futbollisti i Kosovës nuk ka gabuar i vetëm përballë portierit. Një moment krenarie për gjithë tifozët

Mbizotërojnë ngjyrat kuq e zi, Milot Rashica për gjermanët shkëlqen edhe në veshje

Shumë dëmtime dhe peripeci nuk kanë mjaftuar që karriera e Milot Rashica të marrë një perëndim të parakohshëm. Përkundrazi, futbollisti shqiptar është kthyer në një lojtar shumë të rëndësishëm për Werder Bremenin. Gola të shënuar, asist dhe një lojë e cila i shërben e gjitha tifozëve të klubit gjerman. Padyshim që

Fantastike/ 11 muaj shfryrje jashtë fushës,  Amir Abrashi është nga minuta e parë ndaj Shalkes

“Shqiperia.ch” ka postuar që në ditën e djeshme artikullin se Amir Abrashi do të rikthehej pas 11 muajsh në fushën e blertë, për të luajtur në Bundesligë. Ashtu edhe ndodhi, megjithëse duke dalë paksa nga parashikimet. Maratonomaku është zgjedhur si titullarë nga trajneri i Freiburgut, me ndeshjen e parë që grumbullohet

Top