You are here
Home > Bundesliga

Sot talenti shqiptar më premtues në Bundesligë, babai tregon dramën: Mendova se nuk do rritej më

Elvis Rexhbecaj, së bashku me Florent Muslijan dhe Meritan Shabanin, janë padyshim tre nga talentet shqiptarë më premtues, sa i përket të ardhmes. Aftësitë që këta futbollistë zotërojnë janë të mëdha, ndërsa ngelet vetëm të pritet sesi do të jetë zgjedhja e tyre për përfaqësuesen. Rexhbecaj është një nga futbollistë me

Talenti më i madh i Bundesligës i varur nga Shqipëria: Babai më gatuan fli, më pëlqen mafia shqiptare

Florent Muslija është padyshim një prej talenteve më të mëdha të Bundesligës, ndërsa në një kohë të shkurtër, ka arritur t’i bind të gjithë në Gjermani. Golat që ai realizon dhe loja që praktikon, nuk kanë kurrëfarë lidhje me një futbollist normal. Përpara vetëm pak kohësh shënoi me Hannoverin, falë një

Për Bajernin e yjeve duhet të presë edhe pak, Shabani duhet të shpëtojë të rinjtë bavarezë

Lojtari me origjinë shqiptare që është pjesë e skuadrës së Bayern Mynih, Meritan Shabani, ditën e sotme zbret në fushën e lojës me skuadrën U-19, që përballet me Aek U-19, sfidë kjo e vlefshme për kompeticionin “Champions League” të të rinjve. Lojtari shqiptare edhe këtë sfidë e nis me fanellën

Shansi ideal i Shabanit! Të vjetërit nuk e duan Bajernin, Riberi e bënte nxehmjen…ulur te reklamat

Bajerni po kalon një moment të vështirë, ndërsa në drejtimin e trajnerit Kovaç gjërat nuk po shkojnë aspak ashtu siç duhet. Përkundrazi, rezultatet pozitive po mungojnë, ndërsa harmonia brenda grupit, thjeshtë nuk ekziston. “Garda e vjetër” nuk po i bindet trajnerit Kovaç, ndërsa mediat gjermane zbulojnë gjithmonë e më shumë

Është talenti shqiptar më i mirë në “Bundesligë”, trajneri: Ka modesti,sjellje dhe shumë punë

Florent Muslija është një nga lojtarët më në vëmendje të momentit, i cili luan te klubi Hanover 96 në “Bundesligën” gjermane. Ai është vetëm 20 vjeç dhe me paraqitet që po tregon tek skuadra gjermane, ka fituar të gjithë vëmendjen e mediave. Lojtari shqiptar është pjesë e Gjermanisë U-20, ku aty

Shkëlqen para 800 tifozëve/ Trajneri i Werder Bremen organizon testim të veçantë për Rashicën

Milot Rashica po i rikthehet lojës së bukur dhe gjendjes fizike të dikurshme pas një "pushimi" me vendim të trajnerit. Në pesë ndeshjet e fundit të kampionatit gjerman, 22 vjeçari nuk është aktivizuar për asnjë minutë të vetme. Në shpjegimet që trajneri Kohfeldt jepte për Rashicën, ishtë se sulmuesi shqiptar

Top