You are here
Home > Bundesliga > VIDEO/ Ndeshja e parë në ‘’Bundesligë’’, goli i Werderit vjen nga këmbët e Milot Rashicës

VIDEO/ Ndeshja e parë në ‘’Bundesligë’’, goli i Werderit vjen nga këmbët e Milot Rashicës

Ndeshja e parë në Bundesligë për këtë sezon sa i përket Werder Bremen, që po surprizohet nga Duseldorfi me rezultatin 1-2. Megjithëse lojën po e zhvillojnë vendasit, miqtë janë më të saktë në konkretizimin e rasteve.

Goli për djemtë e Kohfeld erdhi me fillimin e pjesës së dytë. E si mund të ndodhte ndryshe? Goli i parë për Werderin në kampionatin gjerman erdhi nga këmbët e Milot Rashicës. Këtë herë jo si golashënues, por si njeriu asist. Pas krosimit fantastik të sulmuesit shqiptar, Egestein nuk e kishte të vështirë që të dërgonte topin në rrjetë. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top