You are here
Home > Bundesliga > Wistel nuk i ndahet festimit me “shqiponjë”, fton edhe shokët të festojnë si ai

Wistel nuk i ndahet festimit me “shqiponjë”, fton edhe shokët të festojnë si ai

Dortmundi është duke fituar me rezultatin  0-1 ndaj Frankfurtit në transfertë. Goli i parë dhe i vetëm i takimit deri tani, ka ardhur në minutën e 11 të takimit. Pas një pasimi të bukur nga ana e Hazard, Witsel arriti të dërgojë topin në rrjetë. Për t’u admiruar veç golit nga belgu, vlen për t’u thkesuar edhe festimi i tij me simbolin e kryqëzimit të duarve.

Menjëherë pasi këtij realizimi ka nisur edhe festa e zakonshme që e kemi parë nga ky futbollist. Megjithëse ngjason shumë me shqiponjën tonë, faktikisht nuk flitet për të. Ky është simboli i zogut që do të thotë se flitet për lartësi të mëdha dhe fluturime. Të njejtin festim të ngjashëm ka bërë edhe Sergio Ramos dikur.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top