You are here
Home > Bundesliga > VIDEO/ Muslija gjen golin e parë me Hanoverin, talenti shqiptar kthehet në qendër të vëmendjes

VIDEO/ Muslija gjen golin e parë me Hanoverin, talenti shqiptar kthehet në qendër të vëmendjes

Florent Muslija është kthyer në qendër të vëmendjes te Hanoveri, ashtu siç do të bënte edhe në sezonin e shkuar në ‘Bundesligë’. Këtë herë në ‘Bundesliga 2’, talenti shqiptar ka gjetur edhe golin e parë për këtë sezon të ri.

Në fitoren e arritur në transfertë me rezultatin 3-0 ndaj Wehenit, goli i dytë do të vinte pikërisht nga futbollisti që zgjodhi t’i bashkohej Kosovës. Pas një goditje të kordinuar në mënyrën më të mirë të mundshme, portieri kundërshtar e kishte të pamundur për të evituar golin. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top