You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Xhaka asiston në perlën e Bazelit, Comert lëshon një tjetër predhë nga distanca

VIDEO/ Xhaka asiston në perlën e Bazelit, Comert lëshon një tjetër predhë nga distanca

Bazeli vazhdon të ndjekë ritmin e kryesuesëve të Young Boys, duke e mbyllur pjesën e parë ndaj Sionit me rezultatin 2-0. Titullar në këtë takim janë 3 shqiptarë, Xhaka dhe Zhegrova në krahun e Bazelit dhe Lenjani në kampin kundërshtar.

Ndeshja do të zhbllokohej nga një perlë e Comert, që pas një pasimi nga Xhaka nuk heziton ta godasë topin nga gjysmëfusha, duke e dërguar atë në rrjetë. Një gjuajtje e fuqishme që përfundimi nuk mund të shkonte në tjetër mënyrë. Por kjo nuk ishte aspak një rastësi, teksa Comert i ka falur kualifikimin në Champions League ekipit të Bazelit pikërisht me anë të një goli, që nga mënyra e realizimit është thuajse identik. I vetmi ndryshim do të ishte largësia nga porta./Sport Ekspres/

REPLAY ? | A stunning strike from Comert to give Basel the lead. FCB going through on away goals as it stands.#FCBPSVpic.twitter.com/Mn1nTDJMhK

— ??????????????? (@FootballSwissEN) July 30, 2019

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top