You are here
Home > Futboll Bota > VIDEO/ Të gjithë sytë te Grizman, sulmuesi 38-vjeçar nxjerr kokëulur Barcelonën me fluturimin

VIDEO/ Të gjithë sytë te Grizman, sulmuesi 38-vjeçar nxjerr kokëulur Barcelonën me fluturimin

“La Liga” ka ngritur siparin për këtë sezon në mënyrën më të bukur të mundshme, ndërsa Barcelona e ka pësuar disfatën e parë në transfertë ndaj Athletic Bilbao. Ajo që e bëri të bukur këtë takim, ishte mënyra sesi erdhi fitorja me rezultatin 1-0 për vendasit.

Aritz Aduriz, sulmuesi 38-vjeçar i Bilbaos u aktivizua në fushë në minutën e 88. Vetëm 60 sekonda më vonë, do të vinte edhe një gjysmë rrofeshatë e këtij futbollisti, për të dërguar topin në rrjetë. Festimi është më shumë se legjitim, ndërsa klasi vjen përpara syve të Grizman, njeriu që nuk mund të bënte asgjë pa praninë e Mesit në fushë. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top