You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Rashicën nuk e ndal as Bayerni, luan me Boateng dhe shtang Neuer

VIDEO/ Rashicën nuk e ndal as Bayerni, luan me Boateng dhe shtang Neuer

Milot Rashica është ylli i momentit sa i përket lojtarëve shqiptarë në Europë. Ky futbollist nuk di të ndalet, ndërsa këtë herë ka tundur rrjetën e Bajernit të Mynihut. Rezultati është në shifrat 0-1, teksa në minutën e 24 erdhi kryevepra e sulmuesit të Kosovës.

Pasi ka dribluar bukur Boateng, ka lëshuar një predhë të vërtetë për të shtangur Neuer. Menjëherë ka nisur edhe festa, pasi i ka shënuar një prej ekipeve më të mira në Europë. Aktualisht është ky gol që po vendos takimin, por jemi ende në pjesën e parë dhe pak shumë për t’u zhvilluar.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top