You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Nuk përmbahet Armando Broja në Kupë! 3 asist dhe fiton penalltinë, më i miri te Chelsea

VIDEO/ Nuk përmbahet Armando Broja në Kupë! 3 asist dhe fiton penalltinë, më i miri te Chelsea

Armando Broja nuk përmbahet në Kupë me skuadrën e Chelseat, ndërsa ka qenë një prej lojtarëve më të mirë të londinezëve, në fitoren me rezultatin 7-0 ndaj Wolverhamptonit. Pas kësaj fitore, Chelsea U-18 ka kaluar në çerekfinale të Kupës.

Sulmuesi shqiptar nuk bën protagonistin vetëm duke shënuar, por edhe duke ndihmuar shokët e skuadrës. Jo pak, por tre asist dhe një penallti ka fituar përgjatë 90 minutave. Pra ka qenë i përfshirë në 4 gola nga 7 të mundshmit, duke marrë përgëzimin e të gjithëve. Tashmë sulmuesi shqiptar po vazhdon të luajë në nivele të larta, duke pritur ftesën e Lampard. /Sport Ekspres/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top