You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Lenjani i tregon presidentit pse nuk duhej larguar, fiton penallti dhe tund rrjetën me Sionin

VIDEO/ Lenjani i tregon presidentit pse nuk duhej larguar, fiton penallti dhe tund rrjetën me Sionin

Ermir Lenjani është rikthyer në formë pas ndërprerjes së gjatë. Presidenti i klubit dëshironte ta largonte ta largonte për shkak të krizës, por vendimi për të ndryshuar mendje ka qenë i duhuru dhe futbollisti shqiptar është duke ia vërtetuar në fushë. Lenjani ka arritur të fitojë një penallti që në minutën e 7 të takimit. Ekzekutimin do e merrte përsipër një tjetër shqiptar, Pajtim Kasami, i cili do të humbte duelin me portierin kundërshtar.

Megjithatë do të  ishte sërish futbollisti kuqezi ai që do të bëhej protagonist. Në minutën e 30, kur ekipi kundërshtar ishte duke udhëhequr me shifrat 0-1, Lenjani shfrytëzon një top nga Grgic dhe hyn në zonë, nga ku tund rrjetën dhe vendos baraspeshën.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top