You are here
Home > Kryefaqja > Stadiumi i thërret emrin në kor, Jahmir Hyka nis nga avazi i vjetër

Stadiumi i thërret emrin në kor, Jahmir Hyka nis nga avazi i vjetër

Hapoel Netanja ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj Hapoel Haifas, atje ku ka shkëlqyer edhe futbollisti shqiptar, Jahmir Hyka. Ky i fundit arriti të shënonte me një gjuajtje nga distanca, duke përfituar edhe emocione të mëdha.

I gjithë stadiumi nisi të thërriste në kor emrin e Hykës, për shkak të mënyrës sesi arriti të realizonte. Një histori e vjetër edhe në këtë sezon të ri nisi për sulmuesin shqiptar, duke lënë menjëherë gjurmë në ndeshjen e Kupës. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top