You are here
Home > Futboll Bota > Shtirja para mediave ka përfunduar, Xherdan Shaqiri ia thotë hapur Jurgen Klopit

Shtirja para mediave ka përfunduar, Xherdan Shaqiri ia thotë hapur Jurgen Klopit

Pasi e fitoi “Champions League” dhe nuk mundi të ishte protagonist me Liverpulin në finale, Xherdan Shaqiri fitoi edhe një tjetër Kupë nga stoli. Këtë herë bëhej fjalë për Superkupën e Europës ndaj Chelseat, e cila u fitua nga ruleta ruse.

Menjëherë pas mbylljes së takimit gazetarë të ndryshëm kanë pyetur Shaqirin për të ardhmen, ndërsa lojtari me origjinë shqiptare shprehej i lumtur te Liverpuli dhe se do të vazhdonte gjatë në këtë skuadër.

Por pa kaluar mirë 24 orë,  “The Sun” raporton se sulmuesi i Zvicrës ka takuar trajnerin Jurgen Klop, duke i kërkuar që ta lërë të largohet nëse nuk i sigurohet më hapësira në “Premier League’. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top