You are here
Home > Futboll Bota > Nuk e ka seriozisht apo jo? Celina vjen nga planet tjetër, çfarë goli ka shënuar me Swansea(VIDEO)

Nuk e ka seriozisht apo jo? Celina vjen nga planet tjetër, çfarë goli ka shënuar me Swansea(VIDEO)

Bersant Celina quhet dhe një thesar i madh është për Kosovën. Aftësitë që ka ky lojtar, e bëjnë atë të diferencohet nga gjitha pjesa tjetër, ndërsa duket sikur vjen nga një tjetër planet.

Pasi realizoi me një gjuajtje nga 28 metra pak kohë më parë, tashmë ka menduar të dhurojë sërish spektakël për tifozët e tij. Swansea është duke fituar në shifrat 3-1 përballë Brentfordit, ndërsa goli i tretë ka ardhur nga sulmuesi shqiptar në FA Cup.

Në krahun e djathtë gjendej dhe si të ishte Kristiano Ronaldo apo Lionel Mesi, pra kulmi i futbollit të sotëm, ka kaluar disa kundërshtarë për të dërguar topin në rrjetë. Rastësia? Nuk ndodh më shumë se njëherë dhe Celina e ka bërë rrugë këtë mënyrë realizimi. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top