You are here
Home > Boks > Lufta e titanëve për kampion Europe, Barjamaj kundër legjendës së kikboksit botëror Poturak

Lufta e titanëve për kampion Europe, Barjamaj kundër legjendës së kikboksit botëror Poturak

Një përballje titanësh do të jetë ajo e 3 korrikut, atje ku kundër njëri-tjetrit do të jenë Dritan Barjamaj dhe Dzevad Poturak. Ky i fundit është një emër shumë i njohur, pasi është legjenda e Bosnjes në kikboksin botëror,

Ky takim do të vlej për titullin kampion Europë në organizatën botërore të KOK, e cila ndryshe quhet edhe King of Kings. Flitet pikërisht për Barjamaj, luftëtarin e parë shqiptar të MMA-së dhe një nga më të mirët në kategorinë e rëndë, që tashmë do të ndeshet me Poturak në kikboks. Kjo përballje është rregulluar nga Evren Dalipi, që është edhe menaxheri i parë shqiptar në sportet luftarake si boksi, kikboksi dhe MMA. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top