You are here
Home > Futbolli Shqiptar > Kupa e Shqipërisë/ Mbyllen takimet mes 16 skuadrave të këtë raund

Kupa e Shqipërisë/ Mbyllen takimet mes 16 skuadrave të këtë raund

Kupa e Shqipërisë ka luajtur ndeshjet e turit të parë mesditën e sotme. Përballë njera tjrtrës kanë qenë skuadrat e superiors me ato të kategorisë së parë. Në hapin e parë skuadrat e “mëdha”  nuk kanë gabuar por përkundrazi, kanë zhvilluar një lojë të qetë dhe me rezultatet e kërkuara. Skënderbeu, Luftëtari, Partizani e Kamza kanë fituar në takimet e sotme, duke e bërë më të lehtë vazhdimin për në turin e dytë, ndërsa Dinamo u mund në shtëpi nga Egnatia me rezultatin 0-1. Barazim janë mbyllur ndeshjet Korabi-Kastrioti dhe Burreli-Vllaznia me rezultatin 1-1 të dyja.  Ndeshjet e kthimit, do të luhen pas 2 javësh./Shqipëria.ch/

Rezultatet e ndeshjeve të sotme:

Veleçiku-Skënderbeu 0-3
Vora-Luftëtari 0-4
Tërbuni-Partizani 0-1
Besa-Kamza 0-2
Burreli-Vllaznia  1-1
Korabi-Kastrioti 1-1
Dinamo-Egnatia 0-1
Besëlidhja-Erzeni 2-0

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top