You are here
Home > Futboll Bota > Jurgen Klop për femrën që do drejtoj Superkupën: Mamaja do të inatosej me mua!

Jurgen Klop për femrën që do drejtoj Superkupën: Mamaja do të inatosej me mua!

Liverpuli do të përballet ndaj Chelseat, në takimin e vlefshëm për Superkupën e Europës. Një ndeshje që do të hyj në histori, pasi për herë të parë do të ketë një arbitre femër.

Bëhet fjalë për Stephanie Frappart, ndërsa trajneri Klop nuk mund të kalonte pa një batutë: “E vështirë që të përmbash emocionet në një përballje të tillë. Por unë do të mundohem të paraqes një figurë të mirë, pasi mamaja do të inatosej me mua. Nuk është hera e parë për mua që të shoh një gjyqtare femër, pasi kam parë shumë raste të tilla në Gjermani”, ka thënë Klop. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top