You are here
Home > Futbolli Shqiptar > Formacioni zytar/ Kjo është Kosova ndaj Çekisë, Shaland ul në stol Valon Berishën

Formacioni zytar/ Kjo është Kosova ndaj Çekisë, Shaland ul në stol Valon Berishën

Kosova do të përballet në orën 15:00 ndaj Çekisë në takimin e vlefshëm për kualifikueset e Europianit. Tashmë është mësuar edhe formacioni zyrtar i dardanëve, atje ku ka vend edhe për disa surpriza.

Kështu trajneri Shaland ka ulur në stol mesfushorin e Lacios, Valon Berisha. Një fanellë titullari ka marrë edhe heroi i ndeshjes së fundit me Bullgarinë, Elbasan Rashani. Sa i përket Bernard Berishës, pavarësisht nivelit të mirë që ka treguar në javët e fundit, do ta nisë nga pankina.

Formacioni i Kosovës: Muriqi, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadwrgjonaj, Voca, Halimi, Zhegrova, Celina, Rashani, Muriqi

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top