You are here
Home > Kryefaqja > Fitorja nuk i mbyll polemikat për Mirel Josën, Plisat në kor: Largohu nga Prishtina!

Fitorja nuk i mbyll polemikat për Mirel Josën, Plisat në kor: Largohu nga Prishtina!

Ndesha e sotme midis Prishtinës dhe Gjilanit,  e luajur për “Ipko Kosovën” është mbyllur me rezulatin 1-0 falë golit të Miftaraj, në minutën e 80.

Ajo çka ra në sy ishin thirrjet e tifozëve të kryeqytetasëve, grupimit të “Plisave” të cilët thërrisnin në kor “Nëse ki zemër ik prej Prishtinës”. Një thirrje kjo që i drejtoheshin trajnerit Mirel Josa.

Javën e fundit, numrit një të pankinës së Prishtinës i kanë dalë kundër edhe tifozët e ekipit. Kjo për shkak të dy barazimeve të fundit të kryeqytetasve me 2 ekipet të sapongjitura në ligën e parë “Ipko Kosova”, Ferizajt dhe Ballkanit.

Ultarasit e ekipit të kryeqytetit, “Plisat” kanë dalë kundër trajnerit të ekipit të tyre të zemrës, duke kërkuar largimin e tij nga stoli i bardhekaltërve. /Shqipëeria.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top