You are here
Home > Boks > Fantastike/ Kampioni i peshave të rënda, Anthony Joshua bën shqiponjën për nderin tonë

Fantastike/ Kampioni i peshave të rënda, Anthony Joshua bën shqiponjën për nderin tonë

Anthony Joshua, është boksieri më i njohur në gjithë botën, pasi është i pamposhtur në arenën e tij. Aktualisht është kampioni absolut i peshave të rënda, më saktësisht në versionet botërore WBO, IBO, IBF dhe WBA.

I njohur gjerësisht si një nga “luftëtarët” më të mirë që ka pasur arena e ringut, Joshua nuk mund t’i shpëtonte pjesës për të formuar shqiponjën me duart e tij, ashtu siç kanë bërë edhe shumë personazhe të tjera të njohura. Në palestrën e tij gjatë ditës së djeshme, teksa përgatitej për takimin e rradhës, “Shqiperia.ch” siguron foton ku Joshua ka bërë shqiponjën dy krenare me duart e tij, për nder të disa miqëve shqiptarë në Londër. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top