You are here
Home > Kategoria Superiore > Edgar Çani akuzon Partizanin: “Aty nuk ka profesionalizëm dhe nuk janë serioz”

Edgar Çani akuzon Partizanin: “Aty nuk ka profesionalizëm dhe nuk janë serioz”

Edgar Çani nuk e arriti kurrë formën fizike te Partizani, duke qënduar gjithmonë në hije. Pavarsisht se erdhi në kampionatin shqiptarë me shumë bujë, doli një dështim tek ekipi i kuq.

Menëherë pas largimit të tij, ai ka hedhur akuza të forta për klubin e kryeqytetit, duke u shprehur për panorama sport: “Partizani ishte një zhgënjim, aty nuk ka profesionalizëm. Çdonjëri fliste sipas qejfit, dhe bënte detyra që s’u takonin”. Këto ishin fjalët e tij që thumbonin klubin e Partizanit.

Edgar Çani nuk e ka kaluar dot mënyrën sesi u largua nga ekipi i demave, i cili ka kritikuar ashpër drejtuesit e ekipit për një sjlellje jo profesionaliste.  Një lojtarë me një karrierë të gjërë, por që nuk arrriti kurrë formën optimale dhe të ndihmonte ekipin sa hërë që këta të fundit kishin nevojë për të.

Edgar Çani është trannsferuar këtë verë tek klubi i Vibonezes që luan në “Serinë C” në Itali, i cili firmosi një kontratë 2 vjeçare, ku në debutimin e tij arriti të shënojë 2 gola./Shqipëria.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top