You are here
Home > Kombëtarja > E prishi gjithçka në finale, trajneri i Atalantës merr vendimin për Gjimshitin ndaj Juventusit

E prishi gjithçka në finale, trajneri i Atalantës merr vendimin për Gjimshitin ndaj Juventusit

Një kohë fantastike ishte duke kaluar Berat Gjimshiti me Atalantën. Futbollisti kuqezi prishi thuajse gjithçka ndërtoi në finale, teksa u etiketua si fajtori kryesor në humbjen ndaj Lacios në atë humbje me rezultatin 2-0 në Kupë.

Megjithatë për trajnerin Gasperini disa episode nuk mund të hedhin poshtë gjithë punën e bërë nga lojtari i Shqipërisë. Atalanta do të luajë ndaj Juventusin një tjetër “finale”, pasi nëse ekipi nga Bergamo del më pikë, është me një këmbë në “Champions League”. Sipas mediave italiane, Gjimshiti po projektohet sërish si titullar, pasi ka arritur ta ndalë herën e fundit edhe Kristiano Ronaldon. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top