You are here
Home > Kombëtarja > E markojnë si të jetë Lionel Mesi, Vedat Muriqi nuk ndalet me golat në Turqi (VIDEO)

E markojnë si të jetë Lionel Mesi, Vedat Muriqi nuk ndalet me golat në Turqi (VIDEO)

Vedat Muriqi po i bën të gjitha në takimin që Fenerbaçe është duke fituar me rezultatin 3-0 ndaj Instabulspor. Nga vetë markimi i futbollistëve kundërshtar, duket qartazi që Muriqi trajtohet si një lojtar i një kalibri tjetër.

Pavarësisht të gjithave dhe këtij “kurthi” të trajnerit kundërshtar, sulmuesi ka arritur të dërgojë topin në rrjetë në golin e tretë. Gjithashtu në realizimin e dytë ka dhënë asistin, për të qenë edhe njeriu vendimtar në këtë takim.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top