You are here
Home > Kombëtarja > E FUNDIT/ Berat Gjimshiti kundër PSG-së, hidhet shorti i “Champions League”

E FUNDIT/ Berat Gjimshiti kundër PSG-së, hidhet shorti i “Champions League”

Në orën 12:00 të ditës së sotme, në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe shorti i ‘Champions League’. Pra skuadrat janë njohur me përballjet dhe kundërshtarët e mundshëm që mund të kenë në fazat pasaradhëse të këtij kompeticioni. Një short ferri është për Juventusin që nëse do të kalojë Lionin, atëherë do të përballet me fituesin e Real Madrid-Manchester City. Gjithashtu Berat Gjimshiti do ta ketë të vështirë çerekfinalen që e gjen përballë PSG, por shorti i ka rezervuar në gjysmëfinale nëse do të arrijnë mrekullinë, fituesin e Leipzig-Atletiko. /Sport Ekspres/

Çerekfinale

Real Madrid-Manchester City/ Lyon-Juventus

Leipzig-Atletiko Madrid

Napoli-Barcelona/ Chelsea-Bayern Munchen

Atalanta-PSG

Gjysmëfinale

Fitues i çerekfinales së parë- Fituesi i çerekfinales së tretë

Fitues i çerekfianles së dytë- Fituesi i çerekfinales së katërt

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top