You are here
Home > Futboll Bota > Dikur ishte sulmues i njohur i Uruguajit, sot punon si kamarier në qytetin e Keidi Bares në Spanjë

Dikur ishte sulmues i njohur i Uruguajit, sot punon si kamarier në qytetin e Keidi Bares në Spanjë

Dario Silva është një ish-futbollist i njohur në botë, ndërsa ka përfaqësuar Uruguajin dhe ka veshur fanellën e disa klubeve europiane. Por në vitin 2006, u ndërrmor vendimi i vështirë për të braktisur futbollin, pasi babai i tij kishte edhe vetëm tre muaj jetë.

Ngjarjet e këqija pasojnë njëra-tjetrën, teksa ishte rradha e Silvës që të pësonte një aksident. Megjithatë falë mrekullisë që kryen doktorët, mund të ec sërish si më parë. Aktualisht ish-lojtari i Uruguajit punon si kamarier në qytetin e Malagas në Spanjë, pikërisht atje ku luan edhe mesfushori shqiptar, Keidi Bare. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top