You are here
Home > Kategoria Superiore > Dashuria për Partizanin, Gega: Kemi tifozë në çdo qytet të Shqipërisë

Dashuria për Partizanin, Gega: Kemi tifozë në çdo qytet të Shqipërisë

Partizani ka arritur të fitojë me rezultatin 0-1 në ditën e sotme, në takimin ndaj Tërbunit.

Ndeshja ishte e vlefshme për Kupën e Shqipërisë, ndërsa historikun e 90 minutave e vendosi goli i Çinarit. Në përfundimin e takimit, trajneri i Partizanit, Skënder Gega është shprehur disi i zhgënjyer me tifozët, sepse sipas Gegës, të kuqtë kanë ndjekës në çdo qytet të Shqipërisë.

“Ishte hera e parë që unë si trajner, marr pjesë në një kompeticion të tillë, siç është Kupa e Shqipërisë ndaj Tërbunit . E kishim vlerësuar këtë përballje, erdhëm me qëllim të fitonim dhe arritëm objektivin. Provova lojtarë të rinj të afruar nga skuadra U 19 pasi një pjesë e ekipit po përgatitet në Tiranë për ndeshjen me Laçin. Nuk e kisha nënvlerësuar Tërbunin humbëm shumë raste dhe shpenzuam shumë. E komplimentoj edhe kundërshtarin për shpirtin luftarak dhe sjelljen që treguan në fushë.

Prisja më shumë tifozë, pasi si në Pukë ashtu dhe në shumë vende të Shqipërisë Partizani ka tifozë, gjithsesi ndeshja u zhvillua në një ambjent mjaft të mirë.
Tërbuni ka luajtur dy herë me ekipin tonë të dytë dhe e njihja pak a shumë. Është një ekip që luan futboll me shpirt dhe treguan se aty ku janë mund të bëjnë më mirë. Është një ekip i ri i ndërthurur me lojtarë me eksperiencë. Ne erdhëm të fitonim për të lehtësuar vendin e dytë dhe u kënaqëm. Qëllimi tjetër i yni ishte që të shihnim lojtarë të rinj që nuk kanë pasur minutazh deri më tani”, u shpreh Gega. /Shqipëria.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top