You are here
Home > La Liga (Page 3)

Bare rrëfen sakrificat: Dola nga shtëpia duke qarë, e lashë Shqipërinë dhe familjen për futbollin

Keidi Bare është surpriza më e bukur e Malagas në ndeshjet pas janarit. Megjithëse mesfushorin shqiptar skuadra spanjolle e kishte transferuar prej kohësh, hapësira dhe besimi për të do të vinte së fundmi, atje ku gjithçka është shpërblyer. Futbollisti i Shqipërisë ka qënë gjithmonë tek më të mirët, duke vrapuar në

Viti 2018 për Armando Sadikun? Mamaja e tij e shpjegon qartë: Mos na ardhtë më kurrë!

Armando Sadiku është huazuar drejt Luganos, pas aventurës që nuk ka shkuar në mënyrën më të mirë te Levante. Pas atij dëmtimi të rëndë të pësuar, sulmuesi shqiptar është gati për t’u rikthyer në fushë. Në një intervistë për “Supersport”, vetë futbollisti është shprehur se në planet e tij është rikthimi

E bujshme/ Prestigjoza spanjolle i kushton vëmendje: Barcelona ka gjithë vështrimin te Kabashi

Labinot Kabashi është pjesë e skuadrës së Barcelonës U-19, teksa me katalanasit mund të themi se ka pritshmëri tepër të larta. Mesfushori dardanas ka kaluar një periudhë tepër negative së fundmi, nisur nga dëmtimet e shumta që po ndikojnë në karrierën e tij. 19-vjeçari që në fillimet e tij, ka patur

Top