You are here
Home > Kombëtarja U-21 > Alban Bushi ka një goleador, Broja shënon sërish me Chelsea U18

Alban Bushi ka një goleador, Broja shënon sërish me Chelsea U18

Armando Broja nuk di të ndali revanshin në Angli duke shënuar ndeshje pas ndeshjesh. Sulmesi shqiptar është duke vendosur në pjesën e parë të takimit mes ChelseaU18 dhe Aston VillaU18. Ka qenë Broja në minutën e 17′ të takimit protagonist me një gol fantastik duke mbyllur pjesën e parë me fitore.

Ky ishte goli i pestë në katër ndeshje për sulmuesin shqiptar. Armando Broja tregon edhe njëherë se është në formën e tij më të mirë. Aq sa nuk mungojnë as komentet pozitive mga mediat angleze, por edhe nga trajneri i ekipit të parë, Frank Lampard.

Së fundmi Broja është zyrtarizuar edhe në listë e Alban Bushit. Shpresat e Shqipërisë do të me Francën dhe Austrinë përgjatë muajit shtator. Në këto dy takime Bushi do të ketë nëm urdhëra një goleador si Armando Broja./Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top