You are here
Home > Futboll Bota > Xhaka jep premtimin në Zvicër, nuk do e bëj më festimin me shqiponjë si ndaj Serbisë

Xhaka jep premtimin në Zvicër, nuk do e bëj më festimin me shqiponjë si ndaj Serbisë

Granit Xhaka u kthye në kryeqendrën e kritikave në Zvicër pas Botërorit të Rusisë, nisur nga ai festim i golit ndaj Serbisë. Së bashku me Xherdan Shaqirin, të dy futbollistët zgjodhën që të festonin me shqiponjë realizimet e tyre.

Kjo do t’i kushtonte shumë më vonë, pasi i bën edhe një ‘gjyq” të hapur te helvetët. Megjithatë, mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka dhënë premtimin se një gjë e tillë nuk do të përsëritet më. Teksa Zvicra e Petkoviç është duke u stërvitur për ndeshjet e rradhës, futbollisti me origjinë shqiptare kur pyetet nga “Blick.ch” për një pësëritje të festimist si ndaj Serbisë, është shprehur: “Një gjë e tillë nuk ndodh më”.  /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top